Starší ročníky

V této rubrice naleznete informace z již proběhlých ročníků GREENTOUR 2007 - 2012 a GREEN-INDOOR-TOUR 2011/2012:

  • termíny a místa konání jednotlivých turnajů
  • výsledky včetně pár postřehů z průběhu turnajového dne
  • fotografie 

K HISTORII GREENTOUR: Myšlenka GREENTOUR vznikla v roce 2000. Trvalo celé 3 roky, než ji její zakladatelé uvedli v život. V roce 2003 uspořádali čtyřturnajovou sérii GREENTOUR a dva turnaje POJĎME SI ZAHRÁT. Velmi nás těší, že se tento nápad setkal se zájmem golfistů a každým rokem vzrůstá počet hráčů zapojených do této série. Děkujeme vám!

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA GREENTOUR 2011 - 2???

Oproti předchozím 8 ročníkům došlo k zásadní změně, a to povolení startu na turnajích GREENTOUR (určených zejména začínajícím golfistům s HCP 37 - 54) i hráčům s HCP nižším než 37. Důvodem této změny jsou samotní účastníci GREENTOUR. Již v roce 2010 jsme zaznamenali velkou část hráčů s HCP 0 - 36, která své začínající kamarády či rodinné příslušníky pouze doprovázela v roli kedíka. Řada z nich s velikou duší sportovce se chtěla do turnajů zapojit herně, a strávit tak plnohodnotně :) den na golfu. Zpočátku jsme tyto hráče nechali hrát, avšak mimo soutěž. Ani to však nebylo ono ... a tak jsme se posunuli v myšlence GREENTOUR o další krok a zařadili i tyto hráče do soutěže. Že to byl krok správný, nám dnes přináší spokojenost a radost ze hry všech zúčastněných hráčů.

ZÁKLADNÍ CHARAKTERISTIKA GREENTOUR 2003 - 2010

Seriál víkendových golfových turnajů zahrnoval vždy dva samostatné turnaje - sobotní a nedělní turnaj, oba turnaje se hrály na stejném hřišti. Do série turnajů GREENTOUR se mohli přihlásit pouze hráči s HCP (hendykep) 37 - 54. Získal-li účastník túry v průběhu sezóny nižší HCP, mohl hrát i na zbylých kláních. Výsledky všech zúčastněných hráčů při tomto seriálu byly na internetu zadávány, zpracovávány a hodnoceny po celou dobu konání turnajů shodným systémem. Za první místo na každém turnaji bylo 30 bodů, za druhé 29 bodů atd. Takto se body snižovaly až do třicátého místa. Hráči, kteří skončili za tímto místem, získáli všichni jeden bod. 

Smyslem námi pořádaných turnajů bylo a stále je :) umožnit zejména golfovým elévům zúčastnit se turnajů bez toho, aby je svazoval ostych, předsudky či dokonce strach před protihráči s lepším HCP a více zkušenostmi. Je mnoho začínajících hráčů, kteří si říkají: Tam nepojedu, ještě pořádně neumím hrát.

NAOPAK, TADY JE VAŠE ŠANCE.

Zároveň díky tomu, že máte možnost hrát dva dny na stejném hřišti, můžete využít při nedělním turnaji zkušeností ze sobotního turnaje a případně se pokusit uhrát si lepší výsledek (dle nastavených podmínek pro získání HCP dle ČGF).

Oba turnaje byly a stále jsou :) pořádány v poklidném duchu a nově vzniklá přátelství jsou toho důkazem. Hráči při nich poznají česká hřiště, na která by se mnohdy možná ani nejeli podívat.

PARTNEŘI