Propozice

Název tour:    

ČGK GREENTOUR 2015 - 13. ročník, série otevřených golfových turnajů, určených pro všechny golfisty a samozřejmě i pro jejich doprovod (tj. všechny hravé a soutěživé kamarády a rodinné příslušníky s nižším HCP, kteří nové hráče podpoří ať už svojí přítomností nebo radou nad zlato. Netradičně začínáme novou tradici úvodních dvoudenních turnajů na devítijamkových „zahřívacích“ hřištích a to v sobotu a v neděli 11. – 12. dubna na Kotlině. Přidáváme pár nových destinací a také „zájezdní“ víkendy. Dopřejeme si horský luxus moravské Ostravice a Čeladné. Podíváme se na severočeskou Barboru, kde jsme ještě nebyli, vrátíme se do libereckého Machnína, a nebo zažijeme kouzlo venkovského Molitorova. Ochutnáme skoro festivalovou atmosféru na Cihlenách, ale taky v kolébce českého golfu v Royal (nebojte se ne Ancient Club) ale v Marianských Lázních. K nim znovu přidáváme kouzelný Hazlov, kde jsme v loni zahráli nejkrásnější čísla. A závěrečným kláním naší tour bude, pro velký úspěch v loňské sezóně, podzimní nedělní turnaj (4. října) na liberecké Ypsilonce, která jak loni tak i letos bude skutečnou výzvou. Tour zahrnuje 24 turnajů na 19 českých a moravských golfových hřištích. Připravte si svoje kalendáře a můžete začít plánovat s námi. Golfové léto s námi bude plné pestrých zážitkům výletů a neotřelé golfové fair play zábavy. Neptejte se co vás čeká! Ti, kteří nás znají, vědí, že tradicí zaběhlé tou jsou krásná hřiště od devítek s pohodovou až rodinnou atmosférou po nové osmnáctky, kde je každá jamka velkou výzvou, také pohoda, úsměv, dobrá nálada, fajn parta, zajímavé soutěže a prima atmosféra, kterou si budujete hlavně vy. Budeme Vás motivovat žebříčkem, cenami, zážitky, fotodokumentací a čímkoli, co budete chtít, abych pro Vás připravili. Nebudou chybět ani krásné ceny od partnerů tour, poháry pro nejlepší, či další doprovodný program (vložené soutěže, tombola) a závěrečný slavnostní večer s vyhlášením celé tour. Pozvánky na jednotlivé turnaje s konkrétními informacemi budou rozesílány e-mailem na registrované hráče www.greentour.cz a zájemce o tuto tour.

O co hrajeme:

Letošní tour připravila mnohá překvapení. Cenami budou designové trofeje pro vítěze turnajů a celé tour, trofeje pro vítěze vložených soutěží Longest drive a Nearest to the pin, sety golfových vozíků s bagem a letenky do zajímavé golfové destinace ve španělské Malaze ale i jinam, samostatné goflové bagy, vybavení pro golfisty od deštníků, přes vypichovátka, markovátka, míčky, týčka, a spousty dalších drobností a nezbytností na golf, vše s logem klubu, speciální edice archivních vín, předplatné golfových periodik, vouchery na kadeřnické a kosmetické služby a mnoho dalšího.

Termíny a místa konání:

24 turnajů v období duben – říjen 2015 na 19 českých golfových hřištích (Alfrédov, Barbora, Botanika, Cihelny, Čeladná, Darovanský dvůr, Hazlov u Františkových Lázní, Kotlina, Kynžvart, Liberec – Machnín, Líšnice, Mariánské lázně, Mstětice, Molitorov, Ostravice, Poděbrady, Sokolov, Ypsilonka, Zbraslav) uvedených na stránkách tour (www.greentour.cz), v rubrice Termíny.

Program dne u turnajů s canon startem (může se měnit dle hodiny startu, sledujte, prosíme, podmínky turnajů vypsaných na www.cgf.cz):

08:00 – 09:15    příjezd a registrace hráčů, příprava ke hře

09:15 – 09:45    seznámení se základními pravidly golfu a místními pravidly hřiště, pravidlová poradna*

09:45                rozchod na jednotlivé jamky

10:00                canon start

16:00                oběd a následně slavnostní vyhlášení (výsledky turnaje a vložených soutěží)


* Společné seznámení před zahájením turnaje s canon startem: s etiketou /chování hráčů navzájem k sobě, ke hřišti, fair play/, s pravidly golfu /hranice hřiště, vodní překážka, podélná vodní překážka, půda v opravě a další/, s místními pravidly hřiště /kde jsou hranice hřiště, vodní a pískové překážky, půdy v opravě, povolené či zakázané stavění/, s vysvětlením systému hry STABLEFORD apod.

Pořadatel:       

Český golfový klub /ČGK/

Podmínky účasti:       

Účastnit turnaje se mohou členové České golfové federace, s aktivním HCP, na základě registrace do turnaje přes www.cgf.cz nebo www.teetime.cz. Turnajů se mohou zúčastnit i hráči s neaktivním HCP, avšak bez nároku na výhru a umístění.

Soutěž:                                  

Hraje se 1 x 18 jamek, stableford, na úpravu HCP.

Pravidla:                     

Turnaje se hrají podle Pravidel golfu, podle Soutěžního řádu České golfové federace a Místních pravidel hřiště.

Vypsané kategorie:

3 HCP kategorie, společné pro muže i ženy. Pořadatel si vyhrazuje právo upravit HCP kategorie dle počtu zúčastněných hráčů na jednotlivých turnajích.

Odpaliště:

Muži – ŽLUTÁ, ženy – ČERVENÁ, děti do 12-ti let – ČERVENÁ.

Vložené soutěže:

NEAREST to the PIN – muži a ženy zvlášť, LONGEST DRIVE – muži a ženy zvlášť.

Start:

Canon start nebo postupný (dle podmínek uvedených na www.cgf.cz nebo v rubrice Termíny na www.greentour.cz).

Ceny a vyhlášení výsledků:
1. - 3. místo v každé ze 3 HCP kategorií na každém turnaji. Vložené soutěže (nearest to pin, longest drive – muži a ženy zvlášť). Pro vítěze jednotlivých turnajů jsou připravené poháry. 1. - 10. místo v celoročním žebříčku (kategorie HCP 0 – 36, kategorie HCP 37 - 54). Ceny od partnerů tour.

Vítězství v turnaji:

Hraje se na stablefordové body, s úpravou HCP. O vítězství rozhoduje nejvyšší počet stablefordových bodů v každé kategorii, přičemž při rovnosti výsledků rozhoduje o pořadí lepší výsledek na posledních 9, 6, 3 či poslední jamce (pozn. i při canon startech, kdy hráči startují z různých jamek, rozhodují o konečném umístění při rovnosti výsledků výsledky na jamkách č. 10 – 18, které nejsou z pohledu hráčů jejich „posledními“). Vyhlášení výsledků proběhne v nejkratší možné době po zpracování výsledků v den turnaje (u postupných startů se jednotlivé HCP kategorie budou vyhlašovat postupně a startovat se bude od nejnižších HCP). Ceny nevyzvednuté v den turnaje (vyjma vložených soutěží) propadají. Výsledky a celkové zhodnocení jednotlivých turnajů, průběžné pořadí v žebříčku, fotografie atd. najdete na www.greentour.cz.

Umístění v celoročním žebříčku ČGK GREENTOUR 2015:

Do celkového pořadí se započítává 12 nejlepších výsledků z celkového počtu 24 turnajů. Body budou přiděleny dle umístění v jednotlivých HCP kategoriích s tím, že vítěz jednotlivé kategorie získá 30 bodů a hráči na dalších místech takto: za 2. místo 25 bodů, za 3. místo 20 bodů, za 4. místo 16 bodů, za 5. místo 12 bodů, za 6. místo 10 bodů, za 7. místo 8 bodů, za 8. místo 6 bodů, za 9. místo 4 body, za 10. místo 2 body a od 11. místa níž vždy 1 bod. K bodům za umístění budou připočteny body za vložené soutěže (nearest, longest, příp. hole in one), kdy vítěz získává vždy 10 bodů. Na  turnajích označených „double win“  a na posledním turnaji (Ypsilonka 4. 10. 2015) můžete získat 2 násobek bodů dle umístění v jednotlivých HCP kategoriích a 1,5 násobek dalších bodíků za vyhlášené vložené soutěže (nearest, longest, příp. hole in one). Určení pořadí v žebříčku – při dosažení stejného počtu bodů hráčů v žebříčku - je určeno vyšším počtem dosažených bodů posledního zahraného turnaje hráče. Pokud toto kritérium nerozhodne, vítězí hráč s nižším HCP, případně rozhodne los.

Vyhlášení výsledků celoročního žebříčku s předáním cen a pohárů:

Listopad 2015, Praha - přesný termín a místo konání oznámíme na www.greentour.cz, FB a rozešleme na registrované hráče e-mailem po skončení celé tour. Předání cen za 1. - 10. místo v celoročním žebříčku (kategorie HCP 0 – 36, kategorie HCP 37 – 54, přičemž o zařazení do kategorie žebříčku rozhoduje HCP při vstupu do tour).

Stravování:

Každý hráč obdrží před startem svačinu do bagu. Po turnaji je pro hráče připraven teplý oběd. Případné dobroty navíc záleží na pořadateli a partnerech tour.

Přihlášky:

Přihlášky na jednotlivé turnaje lze provádět přes www.cgf.cz nebo www.teetime.cz. Přihlašování je otevřeno vždy jeden měsíc před konáním turnaje, kontaktní osoba: Eva Zimolová, e-mail: info@greentour.cz, tel.: 731 125 120. Uzávěrka přihlášek je jeden den před konáním turnaje v 16:00 hod. Pro případné přihlášky a odhlášky po uzávěrce přihlášek, prosíme, volejte nebo pište na tel.: 731 125 120.

Startovní listiny, sestavení flightů:

Sestavení flightů se řídí přáním hráčů. Prosíme nahlásit dopředu na info@greentour.cz nebo tel.: 731 125 120, do termínu uzávěrky přihlášek. U turnajů s postupným startem bude přihlíženo k HCP tak, aby bylo možné jednotlivé kategorie vyhlašovat co nejdříve po odehrání všech hráčů z dané kategorie, tj. startuje se od nejnižších HCP. Následně bude vytvořená startovní listina zveřejněna na www.cgf.cz, vždy jeden den před turnajem cca v 17:00 hod. Soutěžní výbor má právo provádět změny v již zveřejněné oficiální startovní listině z důvodu zachování regulérnosti a plynulosti soutěže (např. z důvodu odhlášení hráče po uzávěrce přihlášek apod.), přičemž nebudou měněny již domluvené flighty, resp. dvojice či trojice hráčů.

Poplatky:

Hrací poplatek (green fee + startovné, příp. poplatek za zpracování výsledků) zahrnuje hrací fee na 18 jamek, startovné, svačinu do bagu, teplý oběd po turnaji, zpracování výsledků, organizaci a ceny pro vítěze turnajů. Poplatek se hradí v hotovosti při registraci na turnaj v daný den. Členové místních klubů a Českého golfového klubu (ČGK) v denním limitu hracích míst na partnerských hřištích ČGK (rezervaci hracího místa zadávejte, prosíme, před turnajem telefonicky na recepci hřiště nebo přes www.teetime.cz) platí pouze startovné (400 Kč), příp. poplatek za zpracování výsledků (50 - 100 Kč). Hrací poplatky nelze hradit platební kartou.

Další technická ustanovení:

Použití E-CART pro dopravu hráčů není povoleno (pouze v předem schválených případech Soutěžním výborem). Hráči musí dodržovat pořadatelem stanovený časový limit dle místních pravidel hřiště. Pokud skupina hráčů ztrácí na předchozí skupinu více než jednu celou jamku a zdržuje hráče za ní, může pořadatel přikázat této skupině vynechání (škrtnutí) této jamky a pokračování na jamce následující. V případě neuposlechnutí má pořadatel právo skupinu z turnaje diskvalifikovat. Jestliže je hra přerušena Soutěžním výborem z důvodu nebezpečné situace, nesmí hráči v zápase nebo ve skupině mezi dvěma jamkami pokračovat ve hře, dokud Soutěžní výbor nenařídí obnovení hry. Jestliže hráči právě hrají jamku, musí hru okamžitě přerušit a nesmí pokračovat, dokud Soutěžní výbor nenařídí obnovení hry. Pokud hráč hru okamžitě nepřeruší, je diskvalifikován, pokud okolnosti neopravňují prominutí trestu diskvalifikace podle Pravidla 33-7. Signálem k přerušení hry z důvodu nebezpečné situace bývá dlouhý zvukový signál nebo vystřelení světlice. Soutěžní výbor si vyhrazuje v případě nutnosti právo na případnou úpravu technických ustanovení za účelem dodržení regulérnosti a úspěšného dokončení soutěže.

Ředitel soutěže:

Eva Zimolová

Soutěžní výbor:

Roman Piskač, Petr Dostál, Eva Zimolová

Rozhodčí:

Eva Zimolová (3. třída)

 

Kontakt na pořadatele:

ČESKÝ GOLFOVÝ KLUB

Eva Zimolová

Národních hrdinů 891 , 190 12 Praha 9

Tel.: +420 731 125 120

E-mail: info@greentour.cz

Web: www.greentour.cz

Poznámka:

Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu a případné úpravy propozic turnajů.

 

PARTNEŘI